Földünk a magasból című könyvének sikerét követően Yann Arthus-Bertrand újabb képkölteményt készített bolygónkról és annak törékeny egyensúlyáról. Miközben a világ több mint 50 országába kalauzol el, az Otthonunk csodákkal, meglepetésekkel, kérdésekkel és aggodalommal teli mondanivalója egyszerre tanítja és ösztönzi cselekvésre nézőjét.
Yann Arthus-Bertrand (aki a világ legjobb légifotósa), ezt a filmet Luc Bessonnal együtt hozta létre. Az UNESCO által is támogatott film amellett, hogy (nagyon régóta és rémisztően) aktuális, iszonyúan fontos témát mutat be a nagyközönség számára. A Föld kifosztásáról, az energiatartalékaink módszeres pusztításáról, az élővilágunk kiirtásáról, a fáink tömeges kivágásáról, a saját életterünk precíz porig rombolásáról van szó.
2009 június 5-én, a Környezetvédelmi Világnapon tárták nyilvánosság elé ezt a másfél éven keresztül forgatott alkotást, ráadásul nem is akármilyen módon: a Cisco TelePresence virtuális tárgyalóját használták a nemzetközi sajtótájékoztatóhoz, így az újságírók több, mint 24 országban egyszerre tudtak kommunikálni a film három gurujával (Yann Arthus-Bertrand, Luc Besson és Francois-Henri Pinault).
„Szilárd meggyőződésem, hogy az ilyen technológiák segítenek abban, hogy felelősségteljesebben viselkedjünk bolygónkkal szemben, hiszen azzal, hogy szükségtelenné teszik az utazást, nagy mennyiségű széndioxid-kibocsátás előzhető meg. Szerencsére ma már léteznek olyan technológiai megoldások, amelyek lehetővé teszik, hogy munkánkat a környezetvédelmi szempontok figyelembevételével végezzük. Most már nincs kibúvó!” (Yann Arthus-Bertrand)
...
[ha valaki letölti a filmet, magyar felirat file-t itt talál hozzá]