A melegedő éghajlat az erdők drasztikus hanyatlásához vezet. A világ különböző területein hatalmas erdős területek pusztulnak.
A tudósok megfigyelték, hogy gyakran hirtelen bekövetkező pusztulásukban közös tényező a hőség és szárazság fokozódása. Például Észak-Amerika nyugati részén az erdőpusztulás különösen katasztrofális: Kanada és az USA Sziklás-hegységében 180 ezer km2 (kb. 2 Magyarország – ford. megjegyzése) pusztult el bogárfertőzés miatt, ahogy a melegedő hőmérsékletek miatt a rovarok egyre inkább északra vonulnak. Ausztráliában egy friss vizsgálat azt találta, hogy egy 50 ezer km2-es szavanna területen a fák közel harmada elpusztult, míg egy oroszországi vizsgálat egy 25 ezer km2-es, fával borított területen figyelt meg jelentős veszteségeket – a meleg, száraz viszonyok az erdős területeken, például Szibériában az utóbbi 10 évből 8-ban okoztak rendkívüli erdőtüzeket. Afrikában a klímaváltozást az olyan helyi fafajok pusztulásában tartják ludasnak, mint a tegezt fa, az akácia, és az Euphorbia nevű óriási, 10 méter magas kaktuszféle.
Amíg élnek, Földünk e csodás tüdői folyamatosan felszívják a szén-dioxidot. Azonban dr. Craig Allen, az USA Földtani Intézetének ökológusa - aki világszerte tanulmányozta az erdőket - arra figyelmeztet, hogy amint a fák elpusztulnak, valójában üvegházgázok forrásaivá válnak.
Köszönjük dr. Allennek, és minden nemzetközi kutatónak ezt a figyelmeztetést, hogy jólétünk valóban kötődik a világ erdőinek egészségéhez. Bár mindannyian most felfigyelnénk csendes, gyötrődő szólításukra, azzal, hogy gyorsan magunkévá tesszük az életet jobban fenntartó módszereket.
Supreme Master Television 2010. április 4.