A klímakonferencián megvitatják a mezőgazdasági megoldást. A végső megállapodást keresve az ENSZ Klímaváltozási Konferenciájának delegátusai a létező Kiotói Egyezményhez fordulnak, és feltételeinek megőrzéséről beszélnek, hogy így további időhöz jussanak egy szélesebb körű megállapodáshoz.
Supreme Master Television COP15 tudósító: Ahogy a tanácskozások folytatódtak, és hosszú órákat töltöttek intenzív tárgyalásokkal, egy területet lényegesnek tartottak, és ez az iparosodott országok elkötelezettsége, hogy támogassák a fejlődő országokat a kibocsátás csökkentések elérésében, továbbá a globális felmelegedés közvetlen hatásaihoz való alkalmazkodásban.
José Manuel Barroso – az Európai Bizottság elnöke: Ez a konferencia nagyon fontos környezeti és fejlődési szempontból, de ez erkölcsi felelősség kérdése is, és a globális közösség első próbatétele.
Supreme Master Television COP15 tudósító: A mezőgazdaság a csúcstalálkozón megvitatott fontos kérdések egyike. Az állattartó mezőgazdaság a globális felmelegedés egyik fő hajtóereje.
Maude Barlow – Kanadaiak Tanácsának elnöke, Élelmiszer és Víz Felügyelő Tanács elnöke, az ENSZ korábbi vízügyi főtanácsadója: Az iparszerű mezőgazdaság a legfőbb bűnös.
Supreme Master Television COP15 tudósító: Az állattartás megterheli a víz és élelmiszergabona ellátást, egy olyan világban, ahol a globális felmelegedés súlyosbítja az éhínség körülményeit.
Ancha Srinivasan – Klímaváltozási főszakértő, Ázsiai Fejlesztési Bank: Állatokat tartani, hogy azután emberi lények egyék meg őket, ez sok erőforrást felemészt. Ez majdnem tízszeres, vagy néha még több is.
Jens Holm – az Európa Parlament korábbi tagja, vegetáriánus: A kormányoknak a világon meg kellene vonniuk az összes támogatást, amit ma a húsipar kap.
Supreme Master Television COP15 tudósító: De amint olyan delegátusok, mint Tom Vilsack, az USA mezőgazdasági minisztere rámutatnak:
Tom Vilsack, az USA mezőgazdasági minisztere: Miközben a mezőgazdaságra mindig úgy tekintettek, mint a kibocsátási probléma részére, az a klímaváltozás megoldásának fontos része.
Supreme Master Television COP15 tudósító: A koppenhágai csúcstalálkozó során felmerült egy létfontosságú út, a gazdák bátorítása, hogy vezessenek be jobban fenntartható módszereket, mint amilyen pl. a szántás nélküli gazdálkodás, ami a kibocsátások hatalmas mennyiségét tudja felszívni.
Maude Barlow: Globális válságunkra az egyik óriási válasz a jobban fenntartható, helyi, biztonságosabb élelmiszertermelés, és nyilvánvalóan a húsfogyasztás meredek csökkentése.
Ancha Srinivasan – Klímaváltozási főszakértő, Ázsiai Fejlesztési Bank: A biogazdálkodásra kellene törekednünk, és a vegetáriánus étrendre is.
Supreme Master Television COP15 tudósító: Egy, az angol kormány által támogatott fő jelentés szerint, ami a The Lancet folyóiratban jelent meg, egyszerűen nem lenne sem elég, sem elég gyors megpróbálni csapdába ejteni a kérődző marhák által kibocsátott metánt, vagy olyan takarmányt használni, ami kevesebb metántermeléshez vezet, hogy megpróbáljuk megállítani az emberéleteket veszélybe sodró hőmérséklet emelkedést. De a bio vegán élelmiszerpolitika elég lenne. Sir Andrew Haines professzor, a kutatás vezetője elmagyarázta.
Sir Andrew Haines, M.D., professzor, Londoni Egészségügyi és Trópusi Orvostudományi Egyetem: Meg lehet mindezt tenni csupán a gazdálkodás technológiáját javítva, jobb trágyakezeléssel, a takarmánykészletek hatékonyabb használatával, és így tovább? Arra jutottunk, hogy ez nem lenne elég. Sok előrejelzés azt sugallja, hogy közel kerülhetünk ahhoz a ponthoz, ahol nem leszünk képesek a hőmérséklet emelkedését 2 fok alatt tartani. Vagyis az a pálya, amin jelenleg vagyunk, azt sejteti, hogy ezen nagyon is túljuthatunk, hacsak nem teszünk radikális lépéseket.
Bill McKibben – a 350.org mozgalom társalapítója és igazgatója: Kulcsfontosságú az ilyen nagyüzemi állattartás megszüntetése.
Vegán aktivista: Ez a globális felmelegedés első számú oka.
George Monbiot – újságíró, The Guardian, A Világ Ragyogó Hőse Díj kitüntetettje: Még ki kell jutnunk az állattartásból, és mindenkinek vegetáriánussá vagy vegánná válnia.
Dr. Emmanuel Uduaghan – Delta, Nigéria kormányzója: A hús amúgy is nagyon káros a testre.
Claude Turmes – az Európai Zöldek alelnöke, az Európa Parlament tagja: Fontos a jobban növényi alapú étrend. A metán terén tett haladás gyors és nagyon nagy lépés.
Lea Backes – UNICEF Gyerekek Koppenhága 2009 Klímafórumának dán küldöttje, vegán, 15 éves: Remélem, hogy a jövőben sokkal több ember válik vegetáriánussá és vegánná, mert ez tényleg hatni fog a bolygónkra, jó módon. Légy vega, légy zöld, mentsd meg a bolygót.
Ancha Srinivasan - Klímaváltozási főszakértő, Ázsiai Fejlesztési Bank: Légy vega, légy zöld, mentsd meg a bolygót.
Marianne Thieme – a Holland Parlament tagja, vegán: Légy vega, légy zöld, mentsd meg a bolygót.
Gregor Robertson – Vancouver, Kanada polgármestere: Légy vega, légy zöld, mentsd meg a bolygót.
Jens Holm – az Európa Parlament korábbi tagja, vegetáriánus: Légy vegetáriánus; igen, messze ez a legjobb, amit tehetsz.
Supreme Master Television COP15 tudósító: Vegán étrend és bio vegán gazdálkodás – ezek valóban a globális felmelegedés megállításának leggyorsabb, legolcsóbb módjai. Ez a Supreme Master Television, Koppenhágából, Dániából.
Narrátor: Köszönjük a vezetőknek és szakértőknek, akik szorgalmasan dolgoznak lakótársaink javára a világon. Bár minden bölcs kormány gyorsan cselekedne a bio vegán élelmiszerpolitika irányába, hogy biztosítsák az emberiség életben maradását és jólétét a bolygón.
Előre látva a mezőgazdaság törékeny jövőjét, Ching Hai Legfelsőbb Mester hosszú ideje hirdet olyan módszereket, mint a bio vegán gazdálkodás a globális felmelegedés mérséklésére, mint ahogy ezen a 2009. novemberi klímaváltozási konferencián is, Washington DC-ben, az USA-ban.
Videókonferencia Ching Hai Legfelsőbb Mesterrel, 2009. november 8., Washington DC, USA
Ching Hai Legfelsőbb Mester: A kormány persze átirányíthatna dollármilliárdokat, amit ma az állattartás támogatására fordítanak, hogy segítse a gazdák átállását a bio zöldség és gyümölcs mezőgazdaságra. A kormány használhatná erőteljes eszközeit, hogy terjessze a vega alternatívák kampányait, a hús tilalmát, és olyan törvényeket, amik segítik az emberek átállását a bio vegán gazdálkodásra és fogyasztásra. A globális átállás a vega étrendre még rengeteg pénzt is megtakarítana a világ kormányainak, 2050-ig az éghajlat mérséklés teljes, 40 billió dolláros költségének akár 80%-át. Vagyis 32 billió dollárt takarítunk meg az éghajlat mérséklésének költségeiből, és egészséges, vegán népességünk van – ez egy jó üzleti alku! Továbbá, nagyon jó oka van annak, hogy a kormány eltörölje a húst, tejet, tojást és tejterméket, együtt az összes állati terméket. Be kell szüntetnünk az állatok tenyésztését most, és mindenáron, ha meg akarjuk tartani ezt a bolygót. Megismétlem: be kell szüntetnünk az állati termékeket most azonnal és mindenáron, ha meg akarjuk tartani ezt a bolygót.
(Supreme Master Television, 2009.12.19., 2009.12.20.)