Az ENSZ Környezetvédelmi Programja (UNEP) új jelentésében – „A környezeti élelmiszerválság” – kijelenti, hogy a jelenlegi hústermelés ténylegesen súlyosbítja az élelmiszerválságot és a klímaváltozás hatásait. Ez az állattartás fenntarthatatlan energia, gabona és víz iránti igénye miatt van. Achim Steiner, az ENSZ főtitkárhelyettese, és az UNEP ügyvezető igazgatója az új felmérésben felmerült néhány területről beszél.
Achim Steiner: Mi az állattartás szerepe a klímaváltozás szempontjából, de azon túl, mi az állatállomány, és például az étrendünkben egyre inkább használt hús hatása a fogyasztásra? A mi feladatunk az, hogy tájékoztassuk az embereket, és hogy megadjuk nekik a lehetőséget is, hogy a jobb információ birtokában talán változtassanak az életmódjukon.
Supreme Master Television: Az UNEP felmérés kijelenti, „A hústermelés energiapazarló és nagyüzemi méretekben káros a környezetre, és a takarmánynövények, mint a kukorica és szója intenzív felhasználásával… az a kalóriaveszteség, amit a gabona állatokkal való feletetése okoz, ahelyett, hogy azt közvetlen emberi táplálékként használnánk fel, évente több mint 3,5 milliárd ember kalóriaigényének felel meg.” Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezetének (FAO) becslése szerint ma közel egymilliárd ember éhezik, így az állatmentes életmód széleskörű elfogadása valószínű megszüntetné az élelmiszerhiányokat.
Dr. Arab Hoballah, az UNEP Fenntartható Fogyasztási és Termelési Osztályának vezetője optimista, hogy ha az emberek egyszer jól informáltak, megteremthetik a fenntarthatóbb fogyasztás kultúráját.
Dr. Arab Hoballah, UNEP: Az persze ismert, hogy a vegetáriánusság rendkívül egészséges; rendkívül egészséges a bolygónak. A hús – kapcsolata a vízzel, kapcsolata a növényzettel, és az igény, hogy elpusztítsuk az erdőket, hogy felneveljük az összes szarvasmarhát – ez egy gond. De ezt körültekintően elemezni kell, és lassanként informálni az embereket az előnyökről. Tegyük őket felelős viselkedésűvé, és hiszünk abban, hogy meg tudunk változtatni szokásokat, és nagyon hamar elérjük a megfelelő sokszorozó hatást…
Supreme Master Television: Köszönjük Dr. Hoballah osztályvezetőnek, Mr. Steiner ügyvezető igazgatónak, és az ENSZ Környezetvédelmi Programjának törekvéseiket, hogy ezzel a naprakész információval emelik az emberek tudatosságát az állattartás környezeti hatásáról. (Supreme Master Television)
Az angol nyelvű TV műsor megtekinthető itt: suprememastertv.com/