A ENSZ Élelmezési és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) műhold adatainak felhasználásával a kaliforniai (USA) Stanford Egyetem kutatói úgy találták, hogy 1980 és 2000 között a trópusi termőföld növekedés több mint 80%-a nem a meglévő földek felhasználásából származott, hanem erdőirtásokból, elsődlegesen esőerdőkből. Azt is dokumentálták, hogy az erdőket legelők létrehozása miatt irtják, valamint állati takarmányozásra használt termények, úgy mint szója és pálmaolaj termesztéséért.
Dr. Holly Gibbs, a Stanford kutatója azt is megállapította: „Ha továbbra is ilyen mértékben terjesztjük ki a mezőgazdasági területeket a trópusi erdőkbe, annak hatalmas jelentősége van a globális felmelegedésre nézve.” A Holland Környezetvizsgáló Hivatal korábbi tanulmánya, „Az étrend változtatás éghajlati előnyei” azt találta, hogy a bolygószintű átállás a vegán életmódra jelentős újraerdősödést eredményezne, azzal együtt, hogy 80%-kal csökkentené az éghajlatváltozás mérséklésének költségét.
Köszönjük Dr. Gibbsnek és stanfordi kollégáinak, valamint a Holland Környezetvizsgáló Hivatalnak, hogy rávilágítottak az állattenyésztés és a trópusi erdőirtás közti kapcsolatra. Bár felismernénk az állati termékek elhagyásának fontosságát az étrendünkből, hogy megmentsük a trópusi esőerdőket, és visszafordítsuk a globális felmelegedést.
(Supreme Master Television, 2010. szept. 13., www.suprememastertv.com )