Az USA Alaszkai Egyetemének kutatói Fairbanks-ben új megfigyeléseikről számoltak be: Szibériában a sekély tengeralatti permafrosztból, ami az utóbbi évekig stabil volt, jelentős mennyiségű metán szabadul ki, még több, mint a 2008-as nyár rekord mennyiségei.
A kutatást vezető Igor Szemiletov professzor szerint, aki a Nemzetközi Szibériai Tengerfenék Kutatás (ISSS) vezetője is, a környéken tapasztalják a bolygó leggyorsabb hőmérsékletemelkedését. A tavaszi levegő most átlagosan 4 °C-kal magasabb, mint a XX. század utolsó három évtizedében volt. A metángáz hirtelen kiszabadulásai kapcsolódnak az elszabaduló globális felmelegedéshez, és a múltban a fajok tömeges kipusztulását okozó tényezőnek tekintik. Az alaszkai kutatók kijelentik, hogy ha a melegedés jelenlegi körülményei folytatódnak, a szibériai víz alatti permafroszt olvadása katasztrofális mennyiségű metán kiszabadulásával fog járni.
Dr. Szergej Kirpotin, Tomszki Egyetem: Ahogy több permafroszt olvad, több üvegházgáz szabadul ki a légkörbe. Ez teljesen nyilvánvaló. Bizonytalanok lehetünk a mennyiséget illetően, de az teljesen nyilvánvaló tény, hogy ennek a folyamatnak globális a jellege, globális a jelentősége, és globális a mértéke.
Vlagyimir Csuprov, a Greenpeace oroszországi képviselője: Létfontosságú, hogy új nemzetközi megállapodás jöjjön létre, ami garantálhatja az üvegházgázok csökkenését – a globális klímaváltozás okozóit. Csak akkor tudjuk lelassítani ezeket a negatív folyamatokat, amik az orosz sarkvidéken is zajlanak.
Szemiletov professor és kollégái az Alaszkai Egyetemen, nagyra becsüljük ezt a figyelmeztető felszólítást a Földünk által küldött ijesztő jelzésekről. Bár mind mélyen felismernénk a klímaváltozás súlyos természetét, és most cselekednénk, hogy megvédjük közös otthonunkat, a bolygót.
(SupremeMaster TV, 2010. január 13.)